JÓZEFOSŁAW & JULIANÓW

Forum Mieszkańców Józefosławia i Julianowa - Jozefoslaw.com.pl
Teraz jest Wt cze 19, 2018 1:38 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz kwi 28, 2016 10:26 am 

Dzwoniłem dziś do gminy i dowiedziałem się od pani naczelnik Ewy Faliszewskiej co następuje:
W tej chwili wpłynęło około 5000 wniosków, przy czym mniej więcej 1000 wniosków z ostatnich dni nie zostało jeszcze zarejestrowanych - dotyczy to wniosków spływających z banków (podobno własnie z tymi wnioskami są największe problemy formalne). Najlepiej rejestrować wnioski poprzez https://epuap.gov.pl/wps/myportal, wówczas pojawia się na stronie informacja o błędach we wniosku. W przypadku błędnie wypełnionego wniosku złożonego poprzez bank lub w okienku urzędu informacja o tym jest wysyłana zaraz po jego rejestracji, jednak drogą pocztową do wnioskodawcy więc może minąć kilka dni zanim się dowiemy o błędach. Cały proces jest przeprowadzany blokowo. Gmina, póki co, jest na etapie rejestrowania i formalnej weryfikacji wniosków. Można dzwonić pod numer (022) 716-72-20 i dowiadywać się czy nasz wniosek został zarejestrowany i czy nie ma błędów formalnych. Na obecnym etapie wnioski są tylko rejestrowane, natomiast nie jest podejmowana decyzja o wypłacie pieniędzy. Przez całą rozmowę nie mogłem zrozumieć dlaczego nie są od razu podpisywane i nie są wypłacane pieniądze, ale pani naczelnik twierdziła, że są to kwestie natury technicznej i w chwili obecnej kładą nacisk na płynną rejestrację. Jakkolwiek podała też argument, że wniosek musi zostać przeprocesowany przez urzędnika, który go wprowadza i dopiero wówczas jest podpisywany przez osobę decyzyjną. Tak czy siak nie jestem pewien dlaczego pierwsze wnioski zostaną przepracowane dopiero w kolejnym etapie. Z informacji wynika, że wypłata pieniędzy nastąpi od 15 maja. Czekamy zatem co najmniej jeszcze 2 tygodnie :D .

Strefa czasowa: UTC + 1