JÓZEFOSŁAW & JULIANÓW

Forum Mieszkańców Józefosławia i Julianowa - Jozefoslaw.com.pl
Teraz jest Wt cze 19, 2018 1:42 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 24, 2014 10:43 am 

Tatko napisał(a):
Wczoraj odbyłem spotkania w Odkrywcach i Gaudeamusie.

No cóż, niezbyt przybliżyły mnie one do dokonania wyboru. Obie szkoły wyglądają podobnie atrakcyjniodliczeniem dem lokalowym i programowym).

Plusem Gaudeamusa jest to, że mają już kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu innej szkoły. Pozostanie chyba losowanie w weekend ;)

Poniżej załączam moje wyliczenie kosztów dla 1-szego roku:

Odkrywców
Wpisowe 1 600
czesne 12 000
Wyżywienie 3 000 (20 dni w miesiącu)
Mundurek 200 (szacunek)
Fundusz wycieczkowy 450
Razem 17 250
Średni koszt miesięczny 1 438

Gaudeamus
wpisowe 1 500
czesne 16 240
Wyżywienie 2 200 (20 dni w miesiącu)
Mundurek 200 (szacunek)
Ipad 2 000 (szacunek)
Razem 22 140
Średni koszt miesięczny 1 845

1200 w Odkrywcach, to już mamy jakąś promocję, bo w listopadzie jak byłem tam to było jeszcze 1350x10. Przy takiej konkurencji będzie więcej promocji. Świetne podliczenie wychodzi na to że tojakiś żart z tym Gaudeamusem - dużo tańsze są warszawskie placówki z wieloletnią tradycją i doświadczeniem!

PostNapisane: Pt sty 24, 2014 11:07 am 

To że w Odkrywcach plac zabaw dla przedszkolaków pomniejsza miejsce dla szkoły to chyba fakt - dzieci ze szkoły mają tam tylko boisko. Nie bardzo sobie to wyobrażam, czy dziewczynki i chłopcy grają w piłkę razem, czy chłopcy zajmują boisko a dziewczynki bawią się z przedszkolakami a potem na odwrót?

W Gaudeamusie chyba rzeczywiście przedszkole bardziej odseparowane bo wejścia oddzielne, jak z miejscem dla dzieci szkolnych to nie bardzo pamiętam bo byłem tam kilka miesięcy temu.

PostNapisane: Pt sty 24, 2014 10:46 pm 

Byłem jeszcze na spotk w Heliantusie.

Szacunek kosztów wygląda następująco:

Heliantus
wpisowe 0
czesne 13 800
Wyżywienie 2 600 (szacunek, 20 dni w miesiącu)
Mundurek 350 (szacunek)
Wycieczki 600 (szacunek)
Zielona szkoła 380
Razem 17 730
Średni koszt miesięczny 1 478

Do spotkania z Heliantusem byłem przekonany, żę rozważamy tylko Odkrywców vs. Gaudeamus. Teraz skłaniam się ku Heliantusowi. Powody:

+ Najlepszy budynek szkoły (największy, z pełnowymiarową salą gimnastyczną)
+ Ciekawa osobowość Dyrektorki, dobry balans między profesjonalizmem a swego rodzaju ciepłem. Budzi zaufanie, wydaje się, że szkoła jest jej pasją.
+ Ciekawy program
+ wydaje się (bo nie mam twardych dowodów) że sytuacja finansowa szkoły jest dosyć dobra, co budzi nadzieję, że nie padnie np. po roku...

+/- będzie stworzona jedna klasa pierwsza, wspólna zarówno dla dzieci 7, jak i 6 letnich.

- dalej od mojego miejsca zamieszkania, dziecko nie będzie mogło bezpiecznie samo przychodzić do szkoły (brak chodników)
- szkoła jest (chyba) czynna do 17.30 vs. 18.00 w Odkrywcach i (chyba) w Gaudeamusie

Podsumowując wybór nie jest łatwy, wszystkie 3 szkoły działają 1 rok (Gaudeamus ma także szkołę w innej lokalizacji, która działa kilka lat). Programy szkół są ciekawe, budynki ładne (Heliantus ma największy i najfajniejszy z mojego punkt widzenia), cenowo Odkrywcy i Heliantus wyglądają podobnie, Gaudeamus jest droższy.

Mój obecny ranking to
1. Heliantus
2. Odkrywcy (też ciepła i pełna pasji Dyrektorka, będzie tam prawdopodobnie najwięcej uczniów w nadchodzącym roku szkolnym, co zapewni szkole większe przychody)
3. Gaudeamus (w pełni profesjonalna Dyrektorka, ale trochę zabrakło mi w niej ciepła, wyższe koszty niż w pozostałych 2 szkołach, dużym plusem jest kilkuletnie dośw w prowadzeniu szkoły.

Podejmujemy decyzję w ten weekend! Dam znać co wybraliśmy. Pozdrowienia dla stojących przed tym trudnym wyborem!

PostNapisane: So sty 25, 2014 10:17 am 

Ano właśnie, pytanie czy szkoła nie padnie po roku. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć że zapełnią się one wszystkie. Z tym tłokiem we wrześniu to ja bym nie przesadzał, dużo dzieci z pierwszej połowy rocznika 2008 jest odraczanych po badaniu gotowości szkolnej i pewnie sytuacja powtórzy się za rok - czyli we wrześniu pójdzie tylko trochę więcej jak jeden rocznik.

My próbujemy do Fundacji Szkolnej na Obrzeżną - cenowo jak Odkrywcy i Heliantus a szkoła działa od lat, dwa boiska, szkolny plac zabaw i nie ma przedszkola w środku.
Ale jak ktoś musi w Józefosławiu to rzeczywiście lepiej postawić na lidera :-)

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.

PostNapisane: So sty 25, 2014 10:28 pm 

My wybraliśmy w końcu.....

HELIANTUS
a

Obrazek

Czy to dobry wybór? Czas pokaże...

Pozdrowienia dla wszystkich stojących przed wyborem szkoły!

PostNapisane: Pn sty 19, 2015 7:34 pm 

Tatko napisał(a):
My wybraliśmy w końcu.....

HELIANTUS
a

Obrazek

Czy to dobry wybór? Czas pokaże...

Pozdrowienia dla wszystkich stojących przed wyborem szkoły!

Tatko, No i co czas pokazał??? Bo teraz ja stoję przed tym wyborem.

PostNapisane: Pn lut 02, 2015 1:20 pm 

podłączam się pod pytanie:
My jesteśmy pod dniach otwartych w Heliantusie i w sobotę idziemy do Guadamusa.
Heliantus zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Minus to droga do szkoły.

PostNapisane: Śr lut 11, 2015 6:50 pm 

Swift, jak po wizycie w Gaudeamusie???

PostNapisane: Pn lut 16, 2015 11:32 am 

Syn zachwycony, ale mam wrażenie że Guadamus robi zwyczajnie wokół siebie dobry PR. Szkoła jest komercyjna i mocno nastawiona na zarabianie pieniędzy. Dużo zajęć dodatkowych płatnych. Porównałam np. logopedę - w Helinatusie jest ramach czesnego, w Guadamusie 200 zł/m-c.
Ponieważ mam jeszcze 2-latka prosiłam o informację jakie są zniżki dla drugiego dziecka w ich placówkach (przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia). Odpowiedź: w ramach zniżki starsze dziecko dostaje 200 zł na zajęcia dodatkowe.
Dla porównania - w Heliantusie, drugie dziecko dostaje 150 zł zniżki od czesnego.
Finansowo przy 2 dzieci w ich placówkach różnica jest rzędu 3000 zł / rok.

Plusem Guadamusa jest to że jest bliżej i syn miałby w miarę prostą drogę do domu ( w starszych klasach mógłby wracać sam).
Z drugiej strony Heliantus jest otwarty na wypożyczenia busa rozwożącego dzieci, jeżeli zbierze się wystarczająco dużo zainteresowanych rodziców.

W Guadamusie jest wpisowe 1500, w Heliantusie wpisowego nie ma.

Jeszcze się nie zdecydowaliśmy ale plusów Heliantusa jest więcej niż Guadamusa - no i finanse odgrywają tu też sporą rolę.

Oba budynki są ładne i nowe z dużymi salami gigantycznymi, więc lokalowo nie ma co porównywać.

Bardzo bym chciała poznać opinię rodziców dzieci z obu szkół. Czy są zadowoleni?

PostNapisane: Cz sie 27, 2015 8:16 am 

Czy ma ktoś jakieś nowe spostrzeżenia co do szkół? Słyszałam, że Gaudeamus wprowadził klasy dwujęzyczne. Jak doświadczenia do tej pory, nowe plany? Szkoły juz trochę popracowaly.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1