JÓZEFOSŁAW & JULIANÓW

Forum Mieszkańców Józefosławia i Julianowa - Jozefoslaw.com.pl
Teraz jest Wt cze 19, 2018 1:36 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sty 09, 2014 10:23 pm 

Witam Wszystkich,

Jestem szczęśliwą mamą pięciolatka i od stycznia postanowiłam zrobić przegląd szkół w okolicy aby zdecydować gdzie posłać pociechę od września 2014. Jestem po spotkaniu w Gaudeamus. Umówiłam się tam na spotkanie, bowiem mój syn stwierdził, że właśnie tam chciałby chodzić. Jego opinia opiera się póki co wyłącznie na wyglądzie zewnętrznym budynku. Sama zwracam uwagę na inne aspekty. Cóż, po spotkaniu mam bardzo pozytywne odczucia, myślę, że ludzie tam pracujący mają pomysł na to w jaki sposób stworzyć miejsce, gdzie dzieciaki faktycznie będą chciały przychodzić i się uczyć. Mam swoją opinię po spotkaniu (z pewnością umówię się na spotkanie raz jeszcze z mężem i synkiem), niemniej jednak szukam opinii rodziców i dzieci, które tam już uczęszczają. Bardzo mi zależy na uzyskaniu odpowiedzi czy to, czego dowiedziałam się w trakcie dzisiejszego spotkania jest faktycznie implementowana w życiu codziennym placówki.
Dla osób, które tak jak ja, zaczęły poszukiwania chętnie służę zreferowaniem przebiegu spotkania w szkole Gaudeamus i w szkole polsko-kanadyjskiej, do której jutro się wybieram.
:)

PostNapisane: Wt sty 14, 2014 6:35 pm 

Cześć,

I jak wrażenia po spotkaniach? Rozważałaś może także Odkrywców?

Tatko

PostNapisane: Śr sty 15, 2014 10:57 am 

Ciężka sprawa - decyzja trudna. Odkrywców nie brałam pod uwagę, choć zaraz wejdę na ich stronę i zapoznam się z ofertą. Póki co mam lepsze zdanie nt Gaudeamusa. Wygląda to profesjonalnie a poza tym mają fajne podejście i myślę, że dzieciaki mogą faktycznie przyjemnie spędzać czas. Zależy mi jednak na tym, żeby był też odpowiedni poziom nauczania.
Czekam na wpisy rodziców, których pociechy już uczęszczają do obu szkół.

PostNapisane: Śr sty 15, 2014 12:54 pm 

(...)

Ostatnio edytowano Pt lip 04, 2014 12:37 pm przez nabityklientbre, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr sty 15, 2014 11:16 pm 

Na razie rozmawialiśmy (no dobra, moja żona rozmawiała) z Odkrywcami, Heliantusem i Gaudeamusem... cieżki wybór... każda ze szkół wygląda fajnie. Ciekawa jest zwłaszcza oferta Heliantusa (takie trochę konserwatywne podejście, ale w dobrym znaczeniu tego slowa), ale te 2 inne też wyglądają OK. Dzisiaj po drodze do pracy złapałem przed Odkrywcami dwójkę rodziców i każde z nich polecało tę szkołę- główne argumenty "moja córka mówi że to najlepsza szkołą na świecie" (ale dziecko ma raczej małe możliwości porówania innych szkół bo jest w 1szej klasie). Argumentem drugiego rodzica było to, że jest dużo zajęć dodatkowych.

PostNapisane: Cz sty 16, 2014 10:11 am 

Witam Wszystkich,
My oglądaliśmy Gaudeamusa i Odkrywców we wrześniu 2013 zaraz po otwarciu. I co mnie osobiście uderzyło to mało przestrzeni na zewnątrz.
W obu przypadkach był plac zabaw współdzielony z przedszkolem i boisko do gry w piłkę (oferta tylko dla chłopców?).
W Odkrywcach widziałem taką scenkę - chłopcy grali w piłkę a 2 dziewczynki stały obok i strasznie się nudziły. Nie nastroiło mnie to pozytywnie.
Z kolei w Heliantusie mają zdaje się większą przestrzeń na zewnątrz obok tego nowego budynku (tam przy Koguciej). Jak na razie niezagospodarowaną, ciekawe jak rozplanują przestrzeń, może zasadzą tam chociaż kilka drzew?

Zapytam też Państwa o kwestię logistyczną, czy planujecie dzieci dowozić czy będą z czasem chodzić same? Bo tak ulicami bez chodników, czy z chodnikami wąskimi lub szczątkowymi to trochę niebezpiecznie...

PostNapisane: Cz sty 16, 2014 1:02 pm 

Znacząca jest różnica w kosztach tych szkół a w zasadzie jedna z nich wyróżnia się i to bardzo jeśli chodzi o cenę.

W większości szkół wpisowe podobne, albo mają promocje albo można wynegocjować aby było 1 000 zł

Jeśli chodzi o czesne i tzw. wyprawkę:

1) Szkoła Marzeń 1600 zł
10 m-cy po 1440 zł (wakacje bezpłatne) lub 12 m-cy po 1200 zł
(angielski 7h w ciągu tygodnia + bezpłatnie dodatkowy z przygotowaniem do egzaminów)
czesne rocznie: 14.400 zł

2) Magellana wpisowe 2000 zł
10 m-cy po 1440 zł (wakacje bezpłatne) lub 12 m-cy po 1200 zł
(angielski 8 h w tygodniu)
czesne roczne: 14. 400 zł

3) Szkoła Odkrywców wpisowe 1600 zł (+mundurki)
10 m-cy po 1350 zł (wakacje bezpłatne) lub 12 m-cy po 1125 zł
(angielski 6h w tygodniu)
czesne roczne: 13.500 zł

4) Gaudeamus wpisowe 1500 zł (+mundurki +tablet)
przez 10 m-cy od września do czerwca płacimy 1370 zł
+ przez wakacje 2 miesiące lipiec i sierpień 1270 zł
(+ ew. angielski 5h w tygodniu dodatkowe 2h przygotowujące do egzaminów 200 zł)
czesne rocznie: 16.240 zł (+ ew. rocznie za angielski 2 000 zł = 18 240 zł)
(różnica 1840 zł w ciągu roku)

5) Heliantus - nie mam danych

Zastanawiam się czy Gaudeamus rozważa zmianę cen na porównywalne do konkurencji w okolicy?

Ostatnio edytowano Cz sty 16, 2014 2:33 pm przez Fruu, łącznie edytowano 5 razy

PostNapisane: Cz sty 16, 2014 1:18 pm 

Kasia_Strze napisał(a):

... Jestem szczęśliwą mamą pięciolatka i od stycznia postanowiłam zrobić przegląd szkół w okolicy aby zdecydować gdzie posłać pociechę od września 2014. Jestem po spotkaniu w Gaudeamus. Umówiłam się tam na spotkanie, bowiem mój syn stwierdził, że właśnie tam chciałby chodzić. Jego opinia opiera się póki co wyłącznie na wyglądzie zewnętrznym budynku.... :)

Jestem dokładnie w tej samej sytuacji i również po spotkaniu w Gaudeamaus.
Mój syn jest z I połowy 2008, więc ma obowiązek 1 klasy od września.

Wszystkim niepublicznym SP w okolicy przyglądam się oraz zbieram informacje od znajomych oraz sąsiadów od ok. roku :)

Większość znajomych albo mają młodsze dzieci albo już starsze ok. 9-10 letnie, które głównie chodzą do Szkoły Marzeń (wtedy nie było dużego wyboru), to na ich informacjach wzorowałam się aby jakoś porównać te szkoły.

Szkoła Marzeń - info w pigułce:
czesne: 1 440 zł( 10 mc) lub 1 200 przez 12 mc.

W ramach czesnego:
Edukacja Wczesnoszkolna -16 h
Edukacja Dwujęzyczna 2h angielki ale treści z polskiego i matmy.
Muzyka angielska 1h
Angielski 5h
w ramach zajęć popołudniowych-bezpłatnie (Native, Zajęcia dla zdolnego ucznia np.z angielskiego, zajęcia przygotowujace do egzaminów międzynarodowych- w tym roku Starters.)
muzyka po polsku1h
WF normalnie 4h ale u nas mniej w tym roku bo basen
plastyka 1h
informatyka 1h
religia 1h a 2h jeśli jest przygotowanie do komunii

Zajęcia dodatkowe - koła zainteresowań prowadzone przez nauczycieli są bezpłatnie (2 zajęcia dziennie od 14:30 do 16:10) świetlica do 18:00 ale takie zajecia jak robotyka, ceramika, zajęcia artystyczne, szachy, karate itd. są płatne. Ceny różne ale np. ceramika 1 raz w tygodniu 80 zł ( miesiąc).
Wyżywienie płatne (sam obiad 12 zł) my nie jemy podwieczorku, a 2 śniadanie z domu.

Moi faworyci:
1) Gaudeamus
moje +
jest blisko, można dojść na pieszo chodnikiem
synowi strasznie się podoba (uczestniczył w zajęciach z klasą 1 podczas mojej rozmowy z dyr.)
ma ładny nowy budynek dostosowany do potrzeb szkoły (podobają mi się pojedyncze ławki w sali, duże sale, korytarze, łazienki)
są zajęcia z informatyki
ciekawy program
angielski z patronatem programu Cambridge English Language Assessment Preparation Centre
szkoła bierze udziały w projektach
dzieci będą brać udziały w konkursach ogólnopolskich
nauczanie w systemie inteligencji wielorakich H.Gardnera (wraz z diagnozą)

moje -
za mało angielskiego
zakup tabletu przez rodziców na 2h tygodniowo (informatyka i zajęcia dodatkowe)
dodatkowy koszt mundurki (ale do zniesienia)
5h godzin tygodniowo z angielskiego aby wyrównać ilość godzin do konkurencji trzeba dopłacić 200 zł za miesiąc
za droga w porównaniu z konkurencją nie proponują nic za te dodatkowe 1 840 zł rocznie

2) Magellana
moje +
8h tygodniowo angielskiego (partnerstwo w programie Cambridge English Language Assessment Preparation Centre)
szkoła bierze udziały w projektach (KMO Centrum Nauki Kopernik oraz Program National Geographic Odkrywca)
patronat Szkoły Odkrywców Talentów
szkoła bierze udział w konkursach ogólnopolskich (min. matematycznych, językowych i artystycznych)
mają własną bibliotekę
propozycje wyjazdów i zajęć w okresie wakacji i ferii
dzieci mają organizowane nocowanki w szkole z wychowawcą
wycieczki do muzeum, kina itp. w ramach czesnego
w ramach w planie lekcyjnym jest basen od 1 klasy
nauczanie w systemie inteligencji wielorakich H.Gardnera (wraz z diagnozą)

moje -
budynek zaadaptowany na szkołę (mało toalet/łazienek, małe sale)
brak sali gimnastycznej - na zajęcia sportowe dzieci są wożone do Tuana (sala ma powstać teraz na wiosnę z budynku wolno stojącego ok. 80 m2)
brak zajęć z informatyki

Pozostałe dwie szkoły jakoś mnie niespecjalnie do tej pory zainteresowały:
1) Odkrywców (mam równie blisko ale tam jakoś mam wrażenie wszystko jeszcze dogrywane i dopiero wymyślane, brak patronatów informacji o projektach)

2) Heliantus ( Odpadł z powodu braku bezpiecznej drogi do szkoły, nie byłam na spotkaniu a strona internetowa nie zachęciła mnie).

Chętnie wymienię doświadczenia i podzielę się swoimi wrażeniami.

PostNapisane: Cz sty 16, 2014 8:32 pm 

Dzięki wszystkim za informacje. Jak coś będę wiedział nowego lub jak zdecydujemy się na coś to dam znać. Jestem umówiony do 2 szkół w przyszły czwartek.

PostNapisane: N sty 19, 2014 12:26 pm 

Dziękujmy za informacje i porównanie szkół. Na pewno jest ono pomocne dla dalszej analizy.
Ciekawie wypada porównanie oferty Szkoły Marzeń z Magellanem. Za tą samą cenę uzyskujemy w Magellanie więcej angielskiego w tygodniu ale kosztem gorszej bazy lokalowej.

My Szkołę Marzeń odrzucamy z definicji dlatego że jest nam tam nie po drodze a przed Magellanem mamy opory właśnie ze względu na słabą bazę lokalową. Jednak dziecko (w przypadku pracujących rodziców) będzie spędzać w szkole dużo czasu i myślę że jest to istotna kwestia aby był przestronny budynek i dużo miejsca na zewnątrz dla zajęć ruchowych zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek, najlepiej niewspółdzielonego z przedszkolem.
Dla nas osobiście ważna jest rzetelna edukacja wczesnoszkolna i sensowna oferta zajęć dodatkowych, jednak to czy godzin angielskiego będzie sześć czy osiem nie stanowi kluczowej kwestii aczkolwiek na pewno wolelibyśmy aby było go więcej. Ważne są godziny otwarcia (do 18 aby pokonać korki na Puławskiej) oraz zajęcia czy wyjazdy przez cześć okresu wakacji i ferii. I to wszystko chcielibyśmy uzyskać za konkurencyjną cenę. W kwestii lokalizacji szkoły i ewentualnej możliwości dojścia pieszo nie wiem czy z tego wymogu nie zrezygnujemy w ogóle i po prostu nie nastawimy się na dowożenie co tak czy inaczej będzie miało miejsce jeśli się zdecydujemy na szkołę w W-wie.

PostNapisane: Śr sty 22, 2014 8:25 pm 

RysiekRHminus,

Masz jakieś nowe przemyślenia dot szkoły?

PostNapisane: Cz sty 23, 2014 9:10 am 

Cześć,
Myślę że trzeba ustalić własne wymagania i priorytety i patrzeć kto je spełnia. Dla mnie osobiście dobre warunki lokalowe to jest podstawa.
Co do programów to trudno ocenić (chociaż osobiście też podoba mi się pomysł Heliantusa). Ale program to jedno a jego realizacja to inna kwestia (tu weryfikacji nie ma bo oni wszyscy zaczynali rok czy dwa lata temu, a kilka wygranych w jakimś konkursie jeszcze o niczym nie świadczy). Ja w buty kuratora oświaty wchodzić nie będę i przewidywać jaki wpływ będą miały poszczególne programy na umysły sześciolatków po upływie sześciu lat. Jeżeli któraś szkoła przyciągnie więcej klientów na program to myślę że zadziałają tu bardziej zdolności marketingowe dyrektorów szkół :-)

PostNapisane: Pt sty 24, 2014 12:14 am 

Wczoraj odbyłem spotkania w Odkrywcach i Gaudeamusie.

No cóż, niezbyt przybliżyły mnie one do dokonania wyboru. Obie szkoły wyglądają podobnie atrakcyjnie (pod względem lokalowym i programowym).

Plusem Gaudeamusa jest to, że mają już kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu innej szkoły. Pozostanie chyba losowanie w weekend ;)

Poniżej załączam moje wyliczenie kosztów dla 1-szego roku:

Odkrywców
Wpisowe 1 600
czesne 12 000
Wyżywienie 3 000 (20 dni w miesiącu)
Mundurek 200 (szacunek)
Fundusz wycieczkowy 450
Razem 17 250
Średni koszt miesięczny 1 438

Gaudeamus
wpisowe 1 500
czesne 16 240
Wyżywienie 2 200 (20 dni w miesiącu)
Mundurek 200 (szacunek)
Ipad 2 000 (szacunek)
Razem 22 140
Średni koszt miesięczny 1 845

PostNapisane: Pt sty 24, 2014 10:19 am 

Tatko napisał(a):
Obie szkoły wyglądają podobnie atrakcyjnie (pod względem lokalowym i programowym)

A nie boli Was to przedszkole w Odkrywcach? Bo dla mnie to jest bardzo duży minus tego miejsca. Poza tym że plac zabaw dla przedszkolaków zabiera miejsce dla zabaw dzieci szkolnych to nawet tak wizerunkowo wygląda to dziwnie. Nawet same dzieci szkolne mówią że są już 'duże' i nie chcą mieć z przedszkolakami nic do czynienia. Nie wiem czy moja córka w klasie czwartej byłaby zachwycona że koleżanka ze szkolnego placu zabaw nosi jeszcze pieluchę :-)

Ostatnio edytowano Pt sty 24, 2014 10:57 am przez RysiekRHminus, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt sty 24, 2014 10:41 am 

Nie, jakoś przedszkole nie wydaje mi się problemem. Poza tym w Gaudeamusie też jest przedszkole (chociaż może jest bardziej odseparowane?)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1